15 Led 2012 Svatební speciál – písmenka z fondánu
 |  Category: Malý kulinářský koutek  | Tags: ,

Ano, svatba se kvapem blíží, a já jakožto vrchní „cukrářka“ mající na starosti tvorbu dortů dokončuji poslední úpravy a vylepšení (některá aspoň v mé hlavě:)), a zkouším, zda jsou mé nápady vůbec proveditelné.

Nevěsta (a má sestřenice v jednom) si přála mimo jiné dva menší dorty s nápisy „Za dceru“ a „Za syna“. Takže vám přináším menší návod, jak vytvořit písmenka, a to z fondánu, či marcipánu bez předem nakoupených vykrajovátek (za 1. jsem studentka, a nemám nijak zvlášť na rozhazování, a za 2. si ráda s věcmi vyhraju, a vložím do toho něco svého:).

Celý pracovní postup je z mé hlavy, takže by samozřejmě některé věci šly udělat lépe.

Jak si Jani poradila:

1. Ve wordu jsem si napsala text, který bude na dortu, zvolila oblíbený formát písma, a velikost tak, aby se vešel nápis na vrchní plochu. Výběr stylu písma je opravdu o kompromisu, aby se to člověku bez problému dobře vykrajovalo, a moc se u toho nenavztekal:).

2. Vytisknutá a vystřižená jednotlivá písmena obkreslím na čtvrtku nebo karton, a malými nůžtičkami opatrně vystřihnu.

3. Vyválím fondán do tenkého plátu, přiložím písmeno, a píchám jehlou po jeho obvodu. Poté šablonu odložím.

4. Malým nožíkem písmeno pečlivě vyříznu.

5. Jelikož je mírně kostrbaté a zubaté, namočím si prsty do vody a uhladím ho.

6. Celá svatba bude laděna do zlaté, takže nápis zvýrazním pomocí třpytivého prášku zakoupeného v cukrárenském obchodě. Pomocí štětce a kapky vody nanesu perleťový lesk na písmeno a nechám zaschnout.

7. A takto postup opakuji, dokud nebude hotov celý nápis:). Výsledek berte s rezervou, jen jsem zkoušela, zda to vůbec půjde. Nahoře nápis z fondánu, dole mnou vytvořené šablony z tvrdé desky.

Snad bude návod někomu nápomocen:). Hezký nedělní večer přeje malá Jani!

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>