10 Čvn 2012 Kavárna Pražírna (Praha)

Tuto kavárnu nedaleko I. P. Pavlova jsem letos poprvé navštívila v souvislosti s Brewers cup, mistrovství ČR v přípravě kávy.  První návštěva byla v duchu poučném, protože měl člověk možnost shlédnout různé alternativní přípravy kávy v podání kávových nadšenců a profesionálů. Velmi příjemné prostředí, obsluha a nabídka kvalitní čerstvě pražené kávy mě přiměly navštívit toto místo znovu. Znovu. A znovu. Mám pocit, že brzy tam budu častěji než doma :-).

Možná že jednou budu nostalgicky na tuto kavárničku vzpomínat, protože právě zde jsem poprvé ochutnala irskou kávu a flat white. Prvně jmenovaný nápoj naprosto učaroval mým chuťovým buňkám. Našlehaná smetana, káva připravená z dripu, či aeropressu, whiskey a cukr = kombinace přímo božská. Prakticky každá další návštěva se bez irské kávy neobešla :-).

Flat white je nápoj oblíbený u australských protinožců. Připravuje se podobně jako caffé latte. Liší se ale v poměru  mléka a espressa. Flat white má oproti caffé latte méně mléka a obvykle o něco méně pěny na povrchu. Jelikož se informace na internetu opět rozmělňují do mnoha odlišných názorů, příště se zeptám rovnou v podniku, jak přesně se nápoj připravuje a co je pro něj specifické :-).

K jakémukoliv kávovému nápoji vám obsluha přinese sklenici vody – velké plus! :-)

Interiér a celkové prostředí je příjemné. Trochu mi to připomíná jeden moravský vinný sklípek :-).  A řeknu vám, že knihovnička v zadní části kavárny je velké lákadlo :-). Při poslední návštěvě jsem si s sebou naivně vzala otázky ke státnicím. Po pár minutách mi to ale nedalo a začetla jsem se do Saturnina, volně jsem přešla na poezii Jana Skácela a skončila jsem u laskavého humoru Roberta Fulghuma.

Pokud si připravujete kávu doma a potrpíte si na kvalitu, určitě zajásáte, jelikož si tu můžete pořídit zrnkovou kávu, kterou si zde sami praží. Na přání vám ji i namelou. A při výběru vám velice rádi poradí podle toho, zda máte raději ovocnější tóny nebo spíše oříškovou či čokoládovou chuť.

Pokud si rádi dáte ke kávě něco malého na zub, nebudete podle mě zklamaní :-). Zatím vše, co jsem měla možnost ochutnat, bylo moc dobré :-).  Od švestkového koláče s mandlemi přes čokoládový se šlehačkou až po cheesecake.

Poznámka: Pokud si pamatuje můj článek o Keep Cup, zde tyto kalíšky nabízejí ve dvou velikostech a různých barevných formách. A s 10% slevou na kávové nápoje, které si v něm odnesete domů nebo na cestu :-).

Závěrem: Je mi až trapné, že nemám co vytknout.

  • Káva výtečná
  • Obsluha srdečná, ochotná zodpovědět otázky a poradit s výběrem kávy
  • Knihovnička pro milovníky literatury
  • Široká nabídka zrnkové kávy

PS.: 11.2. 2013 – po desítkách návštěv jsem v Pražírně skutečně jako doma :). Už mě tam i notoricky znají :D. Při psaní recenze jsem se tedy skutečně nemýlila :).

Celkové hodnocení Malé Jani (10/10): 

Al cafetero

 

Kavárna Pražírna

Lublaňská 676/50

Praha  120 00

http://kavarnaprazirna.cz/

https://www.facebook.com/kavarna.prazirna

 

Po – Pá: 8.30 – 22.00

So: 13 – 22.00

 

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>