18 Lis 2012 Obraz z kávových zrn
 |  Category: Káva a vše kolem ní, Zaujalo mě

Krásnou neděli všem!

Před rokem jsem zakládala tento blog, protože jsem byla naštvaná sama na sebe, že znám jen práci a koníčky jdou stranou. Hle, měsíc se s měsícem sešel a já se přistihla úplně při tom samém. Nevím, zda mi je pomoci :).

Hrozně ráda maluju na plátno. Je to taková forma relaxace, naprostého vypnutí mé analytické části mozku, kdy dávám volný průchod kreativitě. Napadlo mě ale, že máme doma pytel plný starých kávových zrn a já bych mohla zkusit zase něco nového :).

Stala se ze mě taková kávová popelka a třídila jsem zrna podle velikosti a míry pražení. Během těch dvou týdnů mi pokoj úplně nasákl vůní kávy a mám pocit, že tam zůstane natrvalo. Možná proto se mi tak dobře spí poslední dobou :).

Chcete si vytvořit obraz z kávových zrn také? Je to naprosto jednoduché:).

Co je potřeba:

  • stará kávová zrna nebo káva podřadné kvality
  • plátno
  • malý kulatý a velký plochý štětec
  • lepidlo
  • akrylová slonovinová barva
  • staré noviny
  • ruční mlýnek
  • tužka
  • lak na vlasy na zafixování

1. Nejdříve si pracovní plochu pokryji novinami. Jsem docela nešika, zpravidla všechno okolo upatlám, ať se snažím být sebevíc opatrná :).

2. Na plátno si udělám tužkou náčrt. Dobře, jen někdy. Ač v některých věcech chci mít řád, u téhle tvorby většinou lajdačím a dávám tomu volnou ruku:).

3. Plátno pokryju jednou vrstvou akrylové barvy jako podklad a nechám zaschnout.

4. Zrna si roztřídím podle míry pražení a velikosti. Starou kávu, co jsme měli doma, bych nazvala jako správný punk. Takže v pytli se to hemžilo různými velikostmi i odstíny.

5. Nu, a pak se lepí už na plátno :). Část zrnek rozemelu v mlýnku. Namletá káva krásně vyplní mezery mezi zrny, ze kterých člověk utvořil nějaký obrazec.

6. Lak na vlasy zafixuje v konečné fázi váš výtvor. A vůbec jím nešetřit! :) Můj obraz ještě není hotový, takže se vám „pochlubím“ jindy :). Už z titulního obrázku můžete ale vidět, že originalitou jsem neoplývala a začala jednoduše šálkem s kávou.

 Když si člověk vyhraje a baví ho to, zabere to i pár víkendů :). A pokud máte rádi výzvy, můžete třeba porazit se svojí koláží práci z Ruska (obrázek níže), která se zapsala do Guinessovy knihy rekordů :)

coffee_bean_painting_022-761017.jpg (600×386)

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>