11 Úno 2013 Monolok (Praha)

Monolok je (stejně jako Mezi Zrnky) takovým kavárenským benjamínkem v okolí Náměstí Míru. Podnik je otevřen od prosince minulého roku. My jej s přáteli navštívili na začátku roku letošního. Poprvé. A pak znovu. A znovu. A znovu :).

DSC01909

Nebylo by to snad tím, že bychom si na tuto kavárnu nedokázali utvořit názor. Naopak. Jednoduše se nám tu líbilo :).

Samotný koncept Monoloku je více než lákavý (viz info zde). Tímto si mě získali, ještě než sem vedly mé kroky. Říkáte, že pár zvučných řádků textu ještě nic neznamená? Samozřejmě. Proto jsme si kavárnu prohlédli pěkně zblízka.

Při první návštěvě jsem si sem šla uklidnit své pocuchané nervy. Nejspíše to na mě bylo tak skvěle vidět, že po objednání čokoládového dortíku přede mnou přistálo snad čtvrt koláčové formy této pochutiny včetně porce poctivé šlehačky. Může vám být jasné, že špatná nálada byla ta tam :). Přesto bych se vůbec nezlobila, kdyby porce byla poloviční.

DSC01886

Nabídka kávy nás velice příjemně překvapila. Zvládají tu skvěle jak espresso nápoje, tak vám zde připraví i výběrovou kávu z dripu či vaccum potu. Obsluha vám ochotně zodpoví na otázku, z jaké kávy vám mohou nápoj připravit. Přesto jsme se setkali s tím, že slečna servírka vůbec netušila aktuální nabídku. Její kolega vše okamžitě napravil. Přesto by bylo skvělé, kdyby byli všichni členové obsluhy informováni stejně. Přeci jen – příště může být kolega zaneprázdněn a zákazníci netrpělivě zvědaví.

DSC01888

DSC01906

Interiér působí příjemně, čistě a že zde všechno má svůj pevný řád. Neostýchala bych se sem jít na přátelské posezení, pracovní schůzku či rande. A co více – pokud máte rádi večery za doprovodu klavíru, i to zde mají :). Za mě obrovské plus!

DSC01908

DSC01889

Jak já na kavárnách miluju snídaňová menu! Ale většinou je přes týden opomíjím (protože spěchám), a o víkendech, no znáte to, ne a ne se dostat z bytu. Takže nabídku Monoloku jsem ještě neměla tu čest ozkoušet, byť zní více než lákavě. Některé položky odpoledního menu jsem už podrobila mým chuťovým buňkám. Ať již sendvič či po čertu poctivý burger mě uspokojily nadmíru:). Nebojte, tady hlady rozhodně trpět nebudete. Nedoufejte však, že si budete moct zalistovat ve třístránkové nabídce pochutin. Menu je příjemně střízlivé. Tak, jak si u kavárny představuji.

DSC01907

Obsluha je příjemná a pozorná, zajímá ji váš názor a spokojenost. Až na menší zaškobrtnutí zmíněné výše zde nemám co vytknout. Obsluha pracuje jako na drátkách. Je vlídná a usměvavá. Kdo mě zná, ví, že někde chybky přehlížím, ale na hodnocení obsluhy jsem vážně pes. Jsem nekompromisní a pokud se ke mně nechovají pěkně, už se nevracím. (Tak jsem měla problém s Můj Šálek Kávy, ještě než ho převzal Doubleshot.cz, tehdy mě tam tak otrávili, že jsem se přemluvila tam jít zhruba až po roce po výměně majitele a části „týmu“)

Za mě říkám: Ano! Krátce otevřený podnik, přesto bych to na provozu nepoznala. Je vidět, že si zde dávají skutečně záležet a majitelům či majiteli nešlo o to vypustit do pražské kavárenské smršti jakýsi polotovar, který se jaksi dotvoří až v chodu (s čímž se setkávám bohužel více než často).

Celkové hodnocené Malé Jani (9,5/10):

Monolok

Monolok

Moravská 18

Praha

po – pá: 8.00 – 22.00

so: 11.00 – 22.00

ne: 11.00 – 18.00

www.monolok.cz

 

 

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
2 Responses
  1. katie napsal:

    yes! tam chodim posledni dobou velmi casto, s pocitacem a materialy na diplomku :)

  2. Zdravím! Už čtu váš blog dlouhý čas a tak jsem se rozhodla
    vás pozdravit z Prahy! Odvádíte tu dobrou práci!

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>