09 Úno 2013 Mezi zrnky (Praha)

Sázavská 19. Ještě před rokem byste na tomto místě narazili na kavárnu Cup up coffee. Vzpomínám na ni s nostalgií v mnohém. Líbil se mi jak její koncept, skvělá káva, domácí dezerty, tak i majitelé – sympatický mladý manželský pár zapálený pro věc. Na tuto kavárnu jsem napsala svoji vůbec první recenzi. A nutno podotknout, že pozitivní :). Žel kavárna v minulém roce v červenci ukončila provoz. Fňuk.

Bez názvu - 3

Místo ovšem nezůstalo dlouho prázdné. A nedávno otevřená kavárna Mezi zrnky může čerpat i z toho, že lidé v okolí si díky Cup up coffee velmi rychle navykli, že v jejich blízkosti se připravuje dobrá káva.

Pokud jste jednu z těchto kaváren již navštívili, jistě víte, že se jedná o maličký podnik s omezeným počtem míst na sezení. Tento fakt nijak zásadně neubírá na komfortu návštěvníků. Dokonce z toho plyne jistá výhoda – máte jako na dlani baristovu pracovní plochu a můžete ho tak po očku sledovat při tvorbě kávy, pokud jste do něčeho takového zainteresovaní :).

DSC01879

Nevýhodou takto malého prostoru je, že můžete mít pocit nedostatečného soukromí, nebo že si v určité denní době nebudete mít kam sednout (to se vám může snadno stát ale i v kavárnách s o poznání více místy k sezení). Všudypřítomný hluk z espresso stroje také někdy zapříčiňuje, že se s kolegou u stolu sem tam zcela neslyšíte. Jsou to vesměs drobnosti, které řadě lidem nevadí, ale někteří je mohou vnímat negativně.

A vůbec – pokud jste navyklí na kávu s sebou, nemusí vás tyto věci nijak znepokojovat :).

DSC01880

Stálá nabídka je na tabuli na zdi za barem, přehledná a pěkně čitelná. Denní nabídku můžete nalézt u míst na sezení. Ta se skládá ze snídaně, polévky, sendvičů a dezertů. Dezerty musím zvláště vychválit!

Potěšujícím faktem pro skřivany a všechny, kteří si ráno rádi dopřejí snídani jinde než doma, je, že kavárna má otevřeno již od 7.30.  Nesetkávám se s tím tady tak často a párkrát jsme si nad absencí dobrých „snídaňových kaváren“ posteskli.

DSC01878

Espresso nápoje vám zde připraví z TAM DEM espresso směsi od pražírny Doubleshot.cz. Filtrované kávy tu zatím v nabídce nemají, ale neviděla bych to vůbec jako mínus. Spíše to berte jako informaci, kdyby jste se sem chystali za tímto účelem. (Pokud se do budoucna situace změní, určitě se to dozvíte v aktualitách :)

DSC01876

DSC01910

Co musím vyzdvihnout a co dělá podnik podnikem, je milá, sympatická a ochotná obsluha. Je to jedním z důležitých parametrů, proč se sem jednou vrátíte zpět. Protože se tu cítíte dobře a jste vítáni. Tento faktor se často podceňuje a opomíjí. Ale tam, kde podávají sebe špičkovější kávu a jsou nepříjemní, tam mě už prostě neuvidí, i kdyby měli šálky ze zlata…

Kavárna Mezi Zrnky skýtá dobrý potenciál. Doufejme tedy, že bude pokračovat v nastoleném trendu a udrží se mezi kavárenskou konkurencí v okolí Náměstí Míru :).

Pokud máte rádi dobrou kávu, chutné polévky a sendviče, nebo si potrpíte na poctivé moučníky, zastavte se tu. Třeba zjistíte, že Mezi Zrnky je vaše srdcovka :).

 Celkové hodnocení Malé Jani (7,5/10):

Mezi zrnky

Kavárna Mezi Zrnky 

Sázavská 19

Královské Vinohrady, Praha

po – pá: 7.30 – 18.30

so: 9.30 – 15.30

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>