26 Srp 2012 Kávový peeling
 |  Category: Káva a vše kolem ní, Zaujalo mě

Zdravím vás po delší odmlce, byla jsem na cestách po Balkáně, po nichž nastala nutná aklimatizace, ale jsem zpět s novým a poněkud netradičním článkem :).

Před nedávnem jsem narazila na anglický článek s typy, jak využít starší kávová zrna.  O kávě a jejích blahodárných účincích není pochyb, a to nejen když ji pijete :). Proto nechť je toto první díl seriálu Káva a její využití nejen k požitku chuťových buněk :).

Tento článek je spíše věnovaný slečnám, byť mám za to, že níže uvedený postup je perfektní i na hrubá a popraskaná chodidla, která trápí i muže :).

Nu, tedy – vyzkoušela jsem podomácku vyrobený kávový peeling. A je perfektní! :)

Nejen, že vám účinně odstraní odumřelé kožní buňky. Káva obsahuje kofein, který, jak je známo, napomáhá odbourávání tukových buněk. Takovýto peeling je prý ideální pro slečny, které jsou nešťastné z pomerančové kůže… Nebo pro ty, které jednoduše milují kávové aroma! :)

Co je potřeba:

  • kávová zrna
  • med
  • trocha horké vody

Postup:

1. Kávová zrna rozemelu nahrubo (velikostně asi jako cukr krystal) pomocí ručního mlýnku (můžete použít i hmoždíř či mixér).

2. Med v misce rozmíchám s trochou předem uvařené vody do konzistence, která mi vyhovuje.

Poznámka: Nemusíte používat nějaký od pana včelaře (byť mně stačila jedna polívková lžíce), klidně si kupte v obchodě nějaký ten, který se za jakostní med vydává a nestojí tolik peněz. To je na každém. V naší rodině jsou medoví maniaci, není tu o ty domácí vymazlené nouze :).

3. Přidám rozemletou kávu do medu, důkladně zamíchám a nanáším na nohy, boky a hýždě a masíruji. Je to tak příjemné, že se mi nechtělo skončit :). Směs krásně hřeje, takže stačí vzít potravinovou fólii a udělat si desetiminutový zábal.

Všechny ošetřené oblasti jsou krásně hladké. Díky medu není pokožka suchá a podrážděná. Jaké budou dlouhodobé účinky, to se uvidí :).

Rozhodně ale doporučuji peeling použít maximálně jednou za 14 dní, jelikož je hodně intenzivní. Pro citlivou pokožku nejspíš také nebude to pravé ořechové.

Máte zkušenosti s domácími peelingy, zábaly či maskami také vy? Budu ráda za tipy :).

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>