07 Dub 2013 Kávové toulky po farmářských trzích

Farmářské trhy začínají být u mě pomalu tradičním plánem na sobotní dopoledne. Nejvíce mě lákají čerstvé těstoviny, pečivo, cupcakes a mošty (jablečný se zázvorem? závislost vypěstována po pár doušcích).

Tuto sobotu jsme trhy s přáteli pojali trochu netradičně. Udělali jsme si malý výlet Prahou za dobrou kávou. Jelikož mám jako studentka výrazně nižší rozpočet, nemapovali jsme kvalitu kávy a její přípravy na náhodných trzích (byť by to bylo velmi zajímavé), ale šli jsme na jistotu. Sluníčko na nás ne a ne vykouknout. Někdy se do nás i pustila zima. Přesto to bylo parádní!

IMG_6448_2

——————————————————————————————————————————————————————–

1. zastávka: Kulaťák, Dejvice

Tradičně můžete na kulaťáku navštívit stánek Doubleshotu.cz, kde vám připraví espresso nápoje z výběrové kávy. Zrnkovou si zde můžete také zakoupit. Už ta fronta vás může ujistit, že lidé po dobré kávě prostě prahnou :).

IMG_6417

Já v sobotu po dlouhé době ochutnala klasické espresso. Zajímalo mě, jak chutná jarní Tam Dem espresso směs (Colombia Tolima Gaitania – 60 %, Guatemala Huehuetenango Rio Azul – 20 %, Brazil Santa Ines – 20 %). Musím říct, že doteď netuším, co mě vedlo k tomu, že jsem espresso pomyslně vyškrtla ze svého soukromého nápojového lístku, ale nejspíš to přehodnotím :). Bylo to mňam! Jako ovocná šťáva.

U přátel následovala smršť cappuccin, a já si po shotu dopřála ještě macchiato. Prošli jsme trhy, naplnili zavazadla dobrotami, já si zajásala nad všemožně barevnými tulipány a šlo se dál…

IMG_6415

——————————————————————————————————————————————————————–

2. zastávka:  Náměstí Jiřího z Poděbrad

Naše další kroky vedly právě sem. Konkrétně ke stánku Kávovéhoklubu.eu. Věděli jsme, že ten den nás nepohostí ani Adam, který odjel na slovenský Coffeefest, ani Zdenda, který byl pozván do Olomouce na prestižní soutěž baristů Grand Prix CBA 2013.

Ale kdo by odolal, kdyby měl možnost ochutnat cappuccino od současného mistra ČR v Latte art Jirky Sládka :).

IMG_6436

Velice dobře si nás pamatoval z nedávné návštěvy Jiřáku, kdy jsme přišli s neumytými KeepCupy, jelikož jsme si na výlet Prahou brali kávou s sebou na předchozí zastávce v I need coffee a nebylo kde si je vypláchnout. Na tuto cestu jsme se již vybavili lépe, takže naše kelímky byly při každé zastávce čistoskvoucí :). (Miška má tak parádní rukavice, že musely být zvěčněny!)

IMG_6442

A jéjej, tady byl štrúdl lidí u kávového stánku delší než na kulaťáku :). Na skvělé věci se prostě vyplácí čekat! Za tím si stojím :). Smekám, že Jiří takto kmital celý den sám, s úsměvem na rtech a humorem sobě vlastním. Byla to příjemná zastávka.

IMG_6444

——————————————————————————————————————————————————————–

3. zastávka: Karlín

Posledním bodem naší výpravy byla filtrovaná káva na Karlíně. Karlínské trhy jsem navštívila prvně. A hodně se mi líbily. Možná právě díky tomu, že jsou malé a nejsou přelidněné. Zprvu jsem ukořistila do krabičky borůvkový cupcake od Sweet life a pak už naše kroky neomylně mířily za kávou. U stánku Doubleshot.cz nás přivítali profesor Qwertius a pan Pavelka. Z dripu jsme mohli ochutnat Rwandu a Brazílii za symbolických 35 kaček českých za 250 ml :).

IMG_6458

Trošku jsme si zanadávali na všudypřítomnou vůni doutnajícího uhlí z grilu od vedlejšího stánku a popílek vznášející se vzduchem s konstatováním, že budeme jak uzenky a že tak přicházíme o jedinečné aroma kávy, jelikož naše čichové buňky byly již neochvějně obsazeny. Náladu nám to nijak výrazně nezkazilo a my si užívali nejen samotnou přípravu kávy, kterou jsme měli jako na dlani, ale následně každý její doušek.

IMG_6461

IMG_6460

Příjemně jsme si popovídali na různá témata, ať už to byly farmářské trhy, káva, záludnosti Apetit pikniku či šlechtění kultur :). Vše bylo zakončeno nápadem přátel, že když jsme už na Karlíně, mohli bychom navštívit Můj Šálek Kávy. Měli jsme štěstí, místo se pro nás nakonec našlo, ale kávu… tu už jsme si nedali :-D.

Dejte vědět, na jaké trhy a proč rádi chodíte :-)! A pokud máte tip, kam na dobrou kávu, sem s tím. Krásnou neděli všem!

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
2 Responses
  1. Kokridlo napsal:

    Pravidelně do Karlína – pokud jdu i s malou dcerkou, tak před samotnými trhy se jdeme „povinně“ – táhne mě tam – podívat do kostela :-) A po nakoupení čerstvé pasty, pečiva, zeleniny i něčeho z uzenin končíme právě u nějakého zákusku a nakonec u stánku Doubleshotu. Taková ta „tečka“, kdy se člověk zastaví a jenom si vychutnává den… :-)

  2. katie napsal:

    chodim na jirak, protoze tu bydlim a kavu si tam davam moc rada!:)

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>