20 Čvc 2012 Al Cafetero (Praha)
 |  Category: Kavárenské srdcovky  | Tags: ,

Ráda chodím do kavárny s oblíbenou knížkou, nebo mě potěší, když podnik sám má svoji vlastní knihovničku, kde namátkou objevím nějaký skrytý poklad beletrie :). Ale ještě raději chodím na kávu s přáteli, kteří si ji dokáží vychutnat stejně jako já. Kávomilka Míša, ať už jsme seděly kdekoliv, vždy zmínila při našich debatách o kávě, kavárnách a zákuscích: „A to u Karla,…“ (doplňte si volně nějaký pořádný superlativ:)). O Al Cafeteru jsem slyšela mnohé a pokaždé se jednalo ryze o pozitivní komentáře. Podnik samotný je spojován nejen s výtečnou kávou či dezerty, ale právě s Karlem. Člověkem, bez kterého by toto místo nebylo tak jedinečné.

Zdroj: Al Cafetero

Také když o někom slýcháváte a nikdy jste ho neviděli, si v hlavě představujete, jak asi vypadá? Já ano a pokaždé se seknu :-D. Nutno podotknout – pan Karel je sympaťák každým coulem! A lepší než ten, kterého si vykreslily mé mozkové závity :).

Kavárnička je opravdu malinkatá, ale útulná a velice příjemná. Pan Karel nás srdečně přivítal a usadil. Já už se těšila, co ochutnám. Rozhodla jsem se konečně zkusit aeropress (už se přistihuji, že espresso odkládám při návštěvách kaváren na druhou kolej, pokud nabízejí alternativní přípravy kávy, a dám raději přednost jim). Bylo mi nabídnuto několik druhů káv i s vysvětlením, jaká chuťová spektra v nich mohu nalézt. A nemusím snad vysvětlovat, jaký je zážitek, když barista připravuje kávu před vámi a zahrnuje vás informacemi, k čemu všemu při samotném procesu dochází a jak je kupříkladu důležitá teplota vody :).

Celá návštěva se nesla v poklidném a příjemném duchu. Pan Karel vám nejen ochotně na všechno odpoví, ale také s ještě větší radostí vtipkuje a dokáže si udělat srandu i sám ze sebe. Já neměla pocit, že bych byla v kavárně, ale spíš na návštěvě u starého známého, který mě upřímně rád vidí :).

Ochutnali jsme, co se dalo. Mimo kávy z aeropressu, bezkonkurenční irské kávy a několika zákusků, jsem neodolala grilovanému kozímu sýru. V mé tváři jste mohli vyčíst hlavně maximální uspokojení chuťových buněk :).

A až se sem příště budu chtít vrátit, nebude znít návrh: „Nezajdem do Al Cafetera?“ ale „Nezajdem dnes ke Karlovi?“ :)

Za mě velké ANO! 

PS.: 11.2. 2013 – U Karla jsem od první návštěvy byla mnohokrát, pro nás s Miškou je to prostě už takový rituál. U Karla je dobře, u Karla je fajn :)!

Celkové hodnocení Malé Jani (10/10): Karel je srdcovka!

Al cafetero

 

Al Cafetero

Nejlepší café bar/kavárna soutěže Czech Bar Awards 2009

Pondělí – čtvrtek:
9.00-22:00
Pátek:
9.00-18:00

Al Cafetero
Blanická 24
Praha 2, Vinohrady
tel: +420 777 061 161

www.alcafetero.cz

 

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>