04 Lis 2011 1. Digi-thriller Level 26. A jeho pokračování.
 |  Category: Z mé knihovničky  | Tags: , ,

Vývoj nelze zastavit, knížek nevyjímaje. Konkurence je veliká a každý si chce ukrojit po čertu velkej kus koláče. Z čehož můžeme těžit my, čtenáři :). Spisovatelé jsou čím dál tím víc vynalézavější*. A tak se i na českých pultech objevil minulý rok první digi-thriller Level 26: Netvor z temnot, který má na svědomí Anthony E. Zuicker (mimo jiné tvůrce Kriminálek Las Vegas, Miami a New York).

*Tedy až na ty (jejich milovníci prominou), kteří se svezli na vlně tválájtu, a píší o upírech, vlcích, a kdejakém nadpřirozenu s nutnou příměsí teenagerovského vzplanutí. A že se s nimi roztrhl pytel…

Pořád jsem kolem té knihy chodila. Zabalená byla tak důmyslně, že člověk musel nejprve rozpárat „zip“ z tvrdého papíru a pak šla teprve vyjmout z obalu. Zvědavost mi nedala. A hlavně jsem měla chuť si přečíst pro změnu nějakou brutalitku.

Tak … v čem je ta kniha tak jedinečná? Tím, že vám veškeré dojmy z přečteného umocní doprovodným videem. Vybrané kapitoly obsahují kod, uváděn zhruba takto: „Pokud chcete vidět, jak Skřípal rozřezává oběť na kousky, zadejte na www.level26.com kod: blabla“. Jen předesílám, že autor je mistr detailu. Vše popisuje tak důsledně a bez příkras, že jsem měla lidově řečeno kolikrát stažené půlky a nebyla sto se tam přihlásit :)).

A panejo! Ta knížka je prostě nářez. Je čtivá, příběh má spád, čtenáře drží napnutýho jak kšandy. Bavila mě od začátku až do konce. A zhltla jsem ji během dvou, třech večerů. A…  Slabší povahy nechť ji nechají ležet v knihkupectví bez povšimnutí.

Na druhý díl jsme si museli počkat do letošního září (samozřejmě, že nedočkavci si ho mohli přelouskat v angličtině) a vyšel pod názvem Level 26: Proroctví temnoty. Chci si ji trošku šetřit, ale ono to prostě nejde. Zuicker zůstal věrný svému stylu psaní z prvního dílu. Člověk se ani nenaděje, a už je v půlce knihy a vůbec ho nepálí, že jsou čtyři hodiny ráno a za další tři vstává. Nemůžu se ale ubránit pocitu, že mě poslední část knihy nechala trošku chladnou. Fenomenální Skřípal z prvního dílu holt pozvedl laťku výš, než kam mohl příběh z pokračování sotva dosáhnout. Ale jak ráda říkám: Tisíc lidí, tisíc jiných názorů a úhlů pohledu. Někdo by z toho byl naopak hodně nadšený. Každopádně třetí díl si rozhodně ujít nenechám!:)

Kompletně bude trilogie o Stevu Darkovi završena nejspíš až v roce 2013. (Doufám, že za ty dva roky se podaří autorovi sepsat strhující příběh, který předčí ve všech směrech první díl)

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>